Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
15 жовтня з нагоди Міжнародного дня білої тростини відбулася акція «Незрячий з білою тростиною» (ВІДЕО)
Вівторок, 16 жовтня 2018, 19:18
15 жовтня з нагоди Міжнародного дня білої тростини відбулася акція  «Незрячий з білою тростиною» в рамках якої люди  із вадами зору пройшли ходою з вулиці Головної  до вулиці Кохановського, на якій  розташована Чернівецька обласна організація УТОС.  Після чого на учасників акції чекали різноманітного ґатунку заходи.
Учасниками ходи, були люди із вадами зору, а також чернівчани  із низьким рівнем зору, які приєдналися до акції та  спеціально проходили ходу із зав'язанами очима, аби відчути на собі що це таке бути незрячим.
Юрій Григоряк -  учасник акції: «Я маю залишок зору, я йшов із зав'язаними очима  і біля мсене були волонтери, які підказували мені де які прешкоди  - це було трошки легше. Я хотів відчути як незрячим це. Як бути незрячим, бо я я деколи це трошки відчував коли у мене зір дуже сильно падав і було  дуже важко. Сьогодні я відчув як це люди не бачать і які є перешкоди, погані тротуари, припарковані машини на тротуарах, поліція погано працює щоб штрафувати тих хто ставить машини на тротуарі , і ти знаєш що тут тротуарт , а тут стоїть машина».
Організація такого роду акції є дуже важливою для людей з вадами зору та чернівчан загалом, яка несе дуже важливу мету для суспільства – стверджує представниця Чернівецької обласної організації УТОС Галина Городецька
Галина Городецька  - представниця Чернівецької обласної організації УТОС: «Привернути увагу суспільства до проблем людей з інвалідність по зору, а також зробити крок до того, щоб нас зрозуміли. Ми пробували зав'язувати очі і давати  тростину, щоб вони зрозуміли, що таке незряча людина і могли їй допомагати».
Станом на сьогодні велика кількість проблем для покращення життя людей із вадами зору є невирішена.
Лідія Боднар  - голова профспілкового комітету Чернівецької обласної організації УТОС: «Наша адміністрація загралася дуже сильно у політику, і так загралися у політику, що забули про цих інвалідів, до нас майже ніхто не приходить, нами взагалі ніхто не цікавиться, у нас дуже великі проблеми –зробити дорогу, покласти тактильну плитку і про те щоб люди могли хочаб нормально добиратися до тролейбуса. Зараз піде зима і всі машини будуть стояти на тому тротуарі де ходять незрячі люди».
Після завершення ходи на вулиці Кохановського у приміщенні організації УТОС представники духовенства провели молебин за всіх незрячих людей, після чого всі учасники акції попрямували до Центральної площі, де на них чекало наметове містечко у якому було представлено багато речей для дозвілля людей із вадами зору.
Іван Фестрига -  голова правління Чернівецької  обласної організації УТОС: «Я думаю, що багато хто бачив інвалідів по зору, але їхній досуг, чим вони займаються у вільний час  не всі це знають у цьому наметовому містечку ми розташували технічні засоби реабілітації інвалідів по зору, годинники з брайлівським виводом, озвечені годинники».
На завершення акції для всі учасників проводилась консультація офтальмогола та фахівця з управлівння освіти, на тему інклюзивної освіти. Після чого відбувся показ документальних фільмів про життя незрячих людей.

 


 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2018 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 481 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.