Погода в Черновцах
 
15 жовтня з нагоди Міжнародного дня білої тростини відбулася акція «Незрячий з білою тростиною» (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Вівторок, 16 жовтня 2018, 18:18
15 жовтня з нагоди Міжнародного дня білої тростини відбулася акція  «Незрячий з білою тростиною» в рамках якої люди  із вадами зору пройшли ходою з вулиці Головної  до вулиці Кохановського, на якій  розташована Чернівецька обласна організація УТОС.  Після чого на учасників акції чекали різноманітного ґатунку заходи.
Учасниками ходи, були люди із вадами зору, а також чернівчани  із низьким рівнем зору, які приєдналися до акції та  спеціально проходили ходу із зав'язанами очима, аби відчути на собі що це таке бути незрячим.
Юрій Григоряк -  учасник акції: «Я маю залишок зору, я йшов із зав'язаними очима  і біля мсене були волонтери, які підказували мені де які прешкоди  - це було трошки легше. Я хотів відчути як незрячим це. Як бути незрячим, бо я я деколи це трошки відчував коли у мене зір дуже сильно падав і було  дуже важко. Сьогодні я відчув як це люди не бачать і які є перешкоди, погані тротуари, припарковані машини на тротуарах, поліція погано працює щоб штрафувати тих хто ставить машини на тротуарі , і ти знаєш що тут тротуарт , а тут стоїть машина».
Організація такого роду акції є дуже важливою для людей з вадами зору та чернівчан загалом, яка несе дуже важливу мету для суспільства – стверджує представниця Чернівецької обласної організації УТОС Галина Городецька
Галина Городецька  - представниця Чернівецької обласної організації УТОС: «Привернути увагу суспільства до проблем людей з інвалідність по зору, а також зробити крок до того, щоб нас зрозуміли. Ми пробували зав'язувати очі і давати  тростину, щоб вони зрозуміли, що таке незряча людина і могли їй допомагати».
Станом на сьогодні велика кількість проблем для покращення життя людей із вадами зору є невирішена.
Лідія Боднар  - голова профспілкового комітету Чернівецької обласної організації УТОС: «Наша адміністрація загралася дуже сильно у політику, і так загралися у політику, що забули про цих інвалідів, до нас майже ніхто не приходить, нами взагалі ніхто не цікавиться, у нас дуже великі проблеми –зробити дорогу, покласти тактильну плитку і про те щоб люди могли хочаб нормально добиратися до тролейбуса. Зараз піде зима і всі машини будуть стояти на тому тротуарі де ходять незрячі люди».
Після завершення ходи на вулиці Кохановського у приміщенні організації УТОС представники духовенства провели молебин за всіх незрячих людей, після чого всі учасники акції попрямували до Центральної площі, де на них чекало наметове містечко у якому було представлено багато речей для дозвілля людей із вадами зору.
Іван Фестрига -  голова правління Чернівецької  обласної організації УТОС: «Я думаю, що багато хто бачив інвалідів по зору, але їхній досуг, чим вони займаються у вільний час  не всі це знають у цьому наметовому містечку ми розташували технічні засоби реабілітації інвалідів по зору, годинники з брайлівським виводом, озвечені годинники».
На завершення акції для всі учасників проводилась консультація офтальмогола та фахівця з управлівння освіти, на тему інклюзивної освіти. Після чого відбувся показ документальних фільмів про життя незрячих людей.

 


 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2018 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 945 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.