Погода в Черновцах
 
З листопада у Чернівцях відзначили сторіччя Буковинського віча PDF Друк e-mail
Понеділок, 05 листопада 2018, 17:40
Нагадаємо, в цей день 1918 року у місті відбулись народні збори на підтримку возз’єднання Північної Буковини із Західно-Українською Народною Республікою та подальшу Злуку з «Великою Україною». Однак в кінцевому результаті, прагнення українців не здійснилися – Буковина була об’єднана з Румунією.
Розпочалося дійство в  університеті ім. Юрія Федьковича, де  відбувся форум інтелігенції та громад Буковини.  На якому учасники обговорили проблеми сучасної України, її значення в Європейському Союзі, а також згадали про значення Буковинського Віча у становленні України.
Анна Скорейко – доцент кафедри історії України ЧНУ ім.Ю.Федьковича: «Свято Буковинського віча – це якраз такий привід, тому що коли у 1918 році наші предки збиралися у Чернівцях  падала Австро-Угорська імперія і треба було вирішувати долю України. Коли в 1990 році молоді люди прийшли на акцію, також спротиву – падав Радянський Союз, це треба було вирішувати долю України. Сьогодні, через 100 років знову постало питання, треба вирішувати долю України не  в тому сенсі, що її треба формувати, її треба зберегти, розвивати, треба знайти ось цей внутрішній імпульс, внутрішній поштовх».
Анатолій Круглашов - політолог: «Буковинське віча, і тут я посперечаюсь на рахунок толерантності, воно було толерантною формою народовладдя і вирішення гострої складної проблеми, коли наївна віра деяких буковинських ідеалістів, про те що тут може повстати Східно-Європейська Швейцарія,  розлетілася на порох в суворих реаліях закінчення Великої або Першої Світової війни. І українці не претендували брати чуже, вони лише хотіли взяти своє і з цим своїм опинитися в Єдиній Соборній Україні, тому це було толерантне рішення».
З нагоди свята у стінах мармурової зали громадські, культурні та наукові діячі Буковини отримали низку державних нагород від  очільників міста та області.  А опісля, пройшлись урочистою ходою до площі Театральної, де відбулось покладання квітів до пам’ятної дошки учасникам Буковинського віча, яка розміщена на будівлі Буковинського державного медичного університету.
Наприкінці заходу, представники духовенства провели спільний молебень.

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 466 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.