Погода в Черновцах
 
Передати досвід наступному поколінню (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Середа, 05 грудня 2018, 17:14
На військовій кафедрі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича для старшокласників та студентів коледжів  влаштували день відкритих дверей. Молодим людям показали за яким принципом працює військова техніка та навіть дозволили постріляти в електронному тирі.
Військова справа може стати в нагоді кожному, переконані учасники бойових дій. Бо ж коли в 2014 році розпочалась війна на Сході, тримати в руках зброю більшість вояків не вміли. Тож виховувати нове покоління, яке вміє користуватись зброю в час війни, особливо важливо, кажуть атовці. Тому для старшокласників періодично влаштовують показові заняття.
Валентин Рубін, голова Чернівецької міської спілки учасників АТО: «Поглиблено зайнялися вихованцями спортивного ліцею-інтернату. Нещодавно ми провели для них стрільби, це були їхні перші заняття: разом із СБУ, підрозділом "Альфа" діти виїжджали на полігон, проводили бойові стрільби».
А ось зараз військова кафедра ЧНУ відкрила свої двері для студентів коледжів та старшокласників, аби показали озброєння, яким користуються військові підрозділи.
Микола Шпанко, в. о. начальника військової кафедри ЧНУ ім. Ю. Федьковича: «У нас 4 точки. Одна точка - це артилерійські системи, друга точка це стрілецька зброя, третя - це БМП (будова і тактико-технічні характеристики) і четверта точка - це стрільба із електронної зброї: пістолет, автомат і кулемет».
Військова справа цікава не лише хлопцям, кажуть на кафедрі: останніми роками до них вступає все більше і більше дівчат.
Микола Шпанко, в. о. начальника військової кафедри ЧНУ ім. Ю. Федьковича: «Були в одному класі і були присутні дівчата, і вони питають "а дівчат до вас поступає багато?". Так, кажу, з кожним роком все більше і більше поступає. На сьогодні 10% всіх студентів - це дівчата. При чому тенденція така, що з кожним роком їх все більшає».
І ось такі заняття в польових умовах не тільки знайомлять школярів зі зброєю, а й наштовхують на роздуми про майбутню спеціальність.
Микита Будейчук, студент коледжу ЧНУ ім. Ю. Федьковича: «Як кажуть в житті все може пригодитися і офіцерське є можливість отримати так що я думаю - це хороша перспектива.
Артилерія це бог війни, але все ж таки я б хотів отримати іншу спеціальність. Яку саме я поки сказати не готовий, але скоріш за все це якісь елітні спецпідрозділи».
За один день показати усім школярам міста принцип роботи військової зброї важко, тож ознайомчі екскурсії вирішили зробити традиційними.
Валентин Рубін, голова Чернівецької міської спілки учасників АТО: «Зараз велика користь буде - діти захоплюються. Бачать навчальні заклади, військових. Коли про них розповідають це одне, а  тут є можливість індивідуально з ними поспілкуватися, дітей вивозять сюди: це розвиває їхні погляди, духовне бачення, патріотизм».

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 305 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.