Погода в Черновцах
 
Незалежному кіно в Україні бути (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Середа, 05 грудня 2018, 16:40
У Чернівцях шість молодих кіномитців презентували власні короткі метри. Фільми про життя, дорослішання і війну не залишать байдужими жодного глядача.
Шість молодих митців, шість коротких метрів. Чернівецькі режисери, яких об'єднує спільний ВУЗ вперше презентували широкому загалу свої роботи. У Чернівцях кажуть було важко знайти гроші на зйомки, та й монтажем стрічок довелось теж займатись самостійно. Проте молоді митці кажуть, такі труднощі, тільки підбадьорюють.
Лілія Остапович, режисерка фільму "Олекса": «Створювався він правдами і не правдами, муками, кров'ю і потом тому що тут дуже багато факторів було. Це студентське кіно, воно створювалося своїми зусиллями, своїми руками. Нам дуже допомогла Буковинська кінокомісія».
Саме Буковинська кінокомісія допомогла молодим митцям організувати показ власних фільмів на який мали змогу прийти усі охочі. Вхід був безкоштовним. Та каже Володимир Килинич, молодим митцям допомагати варто, бо ж саме вони є майбутнім українського незалежного кіно, яке нарешті має майбтнє в Україні.
Володимир Килинич, виконавчий директор громадського об'єднання "Буковинська кінокомісія": «Зараз безпрецендентна ситуація в Україні зараз 1 мільярд гривень вже здається другий рік поспіль виділяється на українське кіно і воно отримало унікальну можливість чогось досягти і заявити про себе у світі».
Лілія Остапович трохи нервує перед прем'єрою. Каже, вона доторкнулась до дуже особистого у своєму творінні.
Лілія Остапович, режисерка фільму "Олекса": «Мій короткий метр називається "Олекса". Це свого роду така кіноновелла про дорослішання 11-річного хлопця на ім'я Олекса. Якими шляхами він йшов, яке розчарування його спіткало на шляху до цього».
Найскладнішим у створенні кінострічки було знайти головного актора. Режисерка каже, складнощі виникали через роботу із 11-річним хлопцем. Та секрет справи - спілкування із актором до знімальйоного процесу. І загалом каже Лілія, потрібно просто мати віру в те що ти робиш і тоді будь-яка справа вдається.
Лілія Остапович, режисерка фільму "Олекса": «Якщо в тебе є енергія, якщо в тебе є творчий потенціал і якщо ти гориш, палаєш і хочеш робити кіно, займатись скульптурою, живописом, ти можеш все що ти хочеш. Будь ти у Франції, Папуа Новій Гвінеї, головне, щоб ти робив те що тобі подобається».

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 356 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.