Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
У Чернівецькому національному університеті та ще 10 об’єктах міста відключили опалення, а студентів відпустили з пар (ВІДЕО)
Четвер, 06 грудня 2018, 17:11
Справа в тому, що компанія-постачальник  не надала ліміти газу на грудень, підприємству, яке транспортує блакитне паливо. В свою чергу, у ЧНУ кажуть, усі домовленості виконують за договором , та вже планують змінити постачальника, так як з ним навіть на зв’язок вийти, вкрай важко.
Коридори ЧНУ напівпорожні, у аудиторіях холодно, студенти займаються у верхньому одязі, а в деяких корпусах, де температура нижча, з пар студентів викладачі відпустили.
Тетяна Кінащук  – студентка 2 курсу: «Це тільки сьогодні ми прийшли, викладачі спочатку хотіли нас відпустити, не знали що робити, і вирішили відпустити бо дійсно холодно. Батареї всі холодні, більшість пар відмінили, але у нас деякі були, тому що нам треба було до здати перед сесією диктанти, слова і все таке».
Катерина – студентка 3 курсу: «Якщо сидіти не дуже довго, трохи рухатись , виходити кудись, то ще можна навчатись, але звичайно що мізки трохи замерзають, важкувато. Поки що ми займаємось, тому що в нас заліки, в нас має бути сесія, ми щось маємо до здавати, щоб добре здати цю сесію. У нас просто не має вибору, так що ми приходимо».
Ректор університету Степан Мельничук розповідає, проблем  з компанією-постачальником «Укргазресурс» за роки співпраці ще не було. За його словами, таке трапилось вперше,  ця компанія просто не надала номінації  газу на грудень до «Укртранзгазу», тобто іншими словами  не передала ліміти газу, який планує спожити університет за цей місяць, а вже опісля ці цифри мали би надійти у ПАТ «Чернівцігаз». Так як вони не надійшли до 25 листопада, це і спричинило відключення .
Степан Мельничук – ректор ЧНУ ім.Ю.Федьковича : «З нашого боку всі документи подані, всі проплати зроблені, у нас питань немає. Це питання між постачальником і тим хто розподіляє, кому належать транспортні системи. Вони кажуть, що переходили на нову систему, щось у них там збої, ось, ось має бути, і це який вже день. Сьогодні до 14.00 години чекаєм, якщо не буде, будемо заключати угоду з новим постачальником».
У ПАТ «Чернівцігаз» пояснюють, така ситуація виникла , адже  «Укртрансгаз» просто не підтвердив для певних об’єктів номінацій на грудень. Ці об’єкти були попереджені завчасно, 26 листопада отримали листи, з таким змістом:
Михайло Орлюк – комерційний директор ПАТ «Чернівцігаз» : «Про те, що вони повинні у разі відсутності номінацій самостійно припинити газопостачання, і вирішити питання про заведену в законному порядку номінації. Тобто, що вони повинні були зробити? В першу чергу зв’язатись зі своїм постачальником і вирішити питання, чому на яких підставах їм не заведені номінації. Адже між споживачем і постачальником є договора і у постачальника є певні обов’язки. В свою чергу постачальник даних споживачів, повинен був звернутись «Укртранзгаз» як оператор газотранспортної системи і врегулювати питання по своїх споживачах. На жаль, на даний момент цього питання по 10 споживачів бюджетної сфери не вирішено».
Компанія-постачальник, яка обслуговує університет є київською, тому ректор каже, вже задумується над тим аби перезаключити договір з іншою фірмою.
Степан Мельничук – ректор ЧНУ ім.Ю.Федьковича: «Чесно кажучи, я вже не вірю, тому готуємо договір з цим «Чернівцігазбутом». Тут не складно, це зробити, але для того аби цей договір, був діючий, його треба зареєструвати в казначействі, для того щоб зареєструвати в казначействі, треба розірвати договір з тим. А з ним як розірвеш, йому дзвониш як на той світ. Ось в чому колізія, це результат тих реформ в газовій системі».
За словами ректора, до 14 години дня, компанія пообіцяла надати ліміти газу, але поки що цього не трапилось.

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 1015 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.