Погода в Черновцах
 
Майже 280 мільйонів людей у всьому світі мають порушення слуху і з кожним роком ця цифра збільшується (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
П'ятниця, 07 грудня 2018, 18:58
Раннє діагностування допомагає уникнути ускладнень та для цього часто немає спеціального обладнання. Благодійний фонд "Серце до серця" зібрав 206 тисяч гривень для закупівлі апарату отоакустичної емісії, тож сотні буковинських дітей зможуть пройти обстеження.
Благодійний фонд "Серце до серця" вже 13 років проводить акції по збору коштів для закупівлі обладнання в медичні заклади Буковини. Цьогоріч організатори вирішили зайнятися діагностикою вад слуху. Спеціальні апарати можуть виявити пеатологію одразу після народження дитини.
Галина Ільянцева, головний позаштатний сурдолог Чернівецької області: «На сьогодні у Чернівецькій області 52 дитини в нас вже мають імпланти, мають апарати кохлеарної імплантації. Тобто ці діти чують на одне вухо чують як і ми з вами. Тобто це майже 100% слух».
Та коштує кохлеарний імплант надто дорого. Пані Галина каже, в деяких випадках можна було до таких методів і не вдаватися. Якщо ж звичайно, діагностувати вади слуху на ранній стадії.
Галина Ільянцева, головний позаштатний сурдолог Чернівецької області: «На обліку в мене знаходиться 326 дітей по Чернівецькій області із незворотніми порушеннями слуху. І для того щоб виявити ці порушення якомога раніше - в нас немає такої паратури. Апарат отоакустичної емісії дає нам можливість ранньої діагностики патології слуху у дітей».
Вади слуху у дітей можуть бути вродженими, генетичними і набутими. А діагностику варто проводити до того часу як дитина починає розмовляти, кажуть фахівці. Апарат отоакустичної емісії за допомогою показників, які виводяться на екран, дають змогу медикам зрозуміти чує дитина чи ні.
Володимир Мінаєв, інженер центру слухової реабілітації: «Подається сигнал у вухо. Всередині вуха є вушний равлик, який ці сигнали реєструє і відправляє зворотній сигнал сюди. Зонд цей сигнал знімає і прилад його обробляє».
Про таке обладнання в області тільки мріяли, тож його появі лікарі неабияк зраділи. Ігор Гладкий розказує, що чув про апарат отоакустичної емісії ще 20 років тому. І ось нарешті він зможе його використовувати у своїй медичній практиці.
Ігор Гладкий, лікар-отоларинголог КМУ "Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня": «Існують з групи ризику діти. Є діти з генетичними якимись вадами, є багато діток з неврологічними вадами: аутизм, синдром Дауна в яких це також можна буде виявляти. Та й зараз в нас дуже часто застосовуються препарати, які впливають негативно на орган слуху. Також можна це буде виявляти».
Кошти на це обладнання благодійники збирали майже місяць: до збору залучали благодійників, студентів, волонтерів, школярів і всіх охочих. Силами небайдужих людей вдалося зібрати 206 тисяч гривень.
Анна Рибарчук, регіональна координаторка Всеукраїнського БФ "Серце до серця": «Отоакустичний мітер - той апапарт, який ми дуже хотіли коштує на 44 тисячі більше. Центральний офіс міста Києва дав можливість нам дозбирати, знайти ті гроші: підключили партнерів різного роду і таким чином ми знайшли і все ж таки ми дібрали коштів на даний апарат для того щоб все ж таки наші дітки могли скінінгуватися і визначити ранні порушення слуху».

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 468 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.