Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Містян застерігають від підроблених купюр
Четвер, 24 січня 2019, 17:51
Мешканці скаржаться на фальшиві купюри, номінацією у сто гривень Одразу трьома такими купюрами розрахувались з одним із чернівецьких підприємців.Він каже: це саме нові стогривневі банкноти з однаковими номерами.
- Підроблені купюри, якими розрахувались клієнти, розпізнали на детекторі у банку, коли перераховували гроші, каже підприємець.Чернівчан застерігають від підроблених грошей
Як розпізнати фальшиві купюри.
Рекомендації ІА АСС надали у Приватбанку.
Банки захищені від фальшивих гривень - фінансові установи мають спеціальне обладнання для перевірки. Йдеться про детектори валют, якими забезпечені каси банків. З їх допомогою можна перевірити більш складні захисні елементи купюр - інфрачервоні точки, невидимі ворсинки, флуоресцентні елементи дизайну, магнітний захист тощо. Крім того, при прийомі готівки у великих обсягах банки використовують сучасну касову сортувальну техніку, яка здійснює ретельну детекцію банкнот.
На відміну від банків, населення не має спеціальних пристроїв для перевірки автентичності купюр і має керуватися іншими способами захисту від підробки. Серед ознак справжності банкнот потрібно враховувати наступні: водяний знак - портрет громадських діячів з лівого боку на лицьовій частині банкноти; захисна стрічка, полімерна стрічка - втоплена в глибину банкноти і проглядається зліва від центру банкноти під час розгляду лицьового боку банкноти проти світла; латентне (приховане) зображення - рельєфне зображення цифрового номіналу, яке приховано в декоративному елементі із зображенням малого герба України. Латентне зображення чітко видно при розгляді банкноти під гострим кутом до джерела світла; ступінь пружності (хрускіт) банкноти.
Занепокоєння викликає інформація про обіг купюр, які були спеціально пошкоджені і тим самим виведені з обігу в банківських установах на територіях, які тимчасово не контролюються українською владою.
Хоч мічені банкноти не є фальшивими, а пошкоджені під час надзвичайного режиму, згідно з відповідною інструкцією НБУ від 8 грудня 2014 року, користуватися ними - не можна. Мічені купюри не придатні до обігу і розрахунку за товари та послуги, і не підлягають обміну.
Якщо сумнівна купюра буде виявлена у відділенні банку, вона вилучається у клієнта для дослідження. Остаточне рішення по таким банкнотам приймається тільки після завершення розслідування. Згідно з пунктом 17 Постанови НБУ №798, купюри, які були навмисне зіпсовані в зоні АТО, ні фізичним, ні юридичним особам Нацбанк не компенсує.
У відділенні банку або банкоматі фальшиві та мічені купюри не можуть бути видані клієнту. Зона ризику - неконтрольовані ринки та розрахунки готівкою між фізичними особами. У ПриватБанку радять покупцям уважно розглядати гроші, якими з ними розраховуються. Якщо у руки все ж потрапила підозріла купюра - не намагатися її збути, краще відразу передати таку банкноту в поліцію.
Також необхідно пам'ятати - термінали мічені та фальшиві купюри не приймають. Вони запрограмовані таким чином, що розпізнають підробку або пошкоджену фарбою банкноту. При спробі розрахуватися такими купюрами в терміналі, відповідно до вимог дотримання фінансової безпеки, карта клієнта буде заблокована. Банк ініціює проведення службового розслідування даного факту, повідомляє про інцидент відповідні органи державної безпеки. Повідомляє ІА АСС.
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2019 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 101 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.