Погода в Черновцах
 
Що буде у центрі Чернівців: церква чи кінотеатр? PDF Друк e-mail
Вівторок, 19 березня 2019, 15:06
На місці колишнього кінотеатру «Україна» - місце зустрічі релігійної громади «Емануїл». Таке рішення вже прийняла спеціальна комісія. Далі – слово за виконкомом. Приміщення колишнього кінотеатру «Україна», що на вулиці О. Кобилянської, 53, виконавчий комітет Чернівецької міської ради хоче передати у довгострокову оренду релігійній громаді «Емануїл».
Відповідний проект рішення оприлюднили на сайті міської ради. Згідно документу, цільове призначення приміщення - проведення релігійних обрядів та церемоній. Першими на сполох забили активісти. Мовляв: Чернівцям бракує мистецького простору, а в самому серці міста буде церква.

Жан Побе, громадський активіст: «Це 4-поверхове приміщення (плюс підвал) площею більше ніж 1500 кв. м, розташоване на найпопулярнішій вулиці середмістя, цільове призначення — кінотеатральний зал. Цей об’єкт вказаний також і в проекті Концепції інтегрованого розвитку міста Чернівців 2030, як базова локація для створення поліфункціонального культурного центру. У неформальних же розмовах і мріях безпосередніх акторів Чернівців, простір вже дуже довгий час обговорюється як ідеальний універсальний майданчик для концертів, конференцій, фестивалів, театру, подій традиційної і альтернативної культури.

22.01.2019 виходить розпорядження міського голови“Про створення комісії для вирішення питання щодо подальшого використання приміщення комунальної власності територіальної громади м. Чернівців за адресою вул. Кобилянської, 51, 53”.
25.01.2019 відбувається зустріч створеної комісії, на якій обговорюється лише одна (!) пропозиція оренди, що надійшла від певної церкви. Робоча група голосує за винесення на розгляд пропозиції виконавчому комітету.

Далі — єдина, рекомендована робочою групою, пропозиція буде розглядатися виконавчим комітетом. І лише цей один крок відділяє нас від перспективи появи релігійної споруди в центрі міста. Це не культурний хаб, не центр сучасного мистецтва, не бізнес інкубатор, не кінотеатр, не театр, не молодіжний центр. Це церква».

До складу комісії, яка вивчала питання передачі приміщення в оренду релігійній громаді, входила Юлія Сафтенко, керівниця управління культури Чернівецької міської ради. Вона категорично наполягає: оскільки це - колишній заклад культури, він апріорі має залишатися за культурою. А чи передавати його у довгострокову оренду, нехай вирішать чернівчани на громадських слуханнях.

Юлія Сафтенко, начальник управління культури: «До мене зверталися представники релігійної організації «Емануїл». Вони готові вкласти 8 млн. грн. у ремонт і відновлення приміщення на вулиці Кобилянської. Проте я мушу дбати про інтереси громади міста. Переконана: якщо виконком прийме рішення передати колишній кінотеатр у довгострокову оренду на 10 років, це означає, що місто втратить це приміщення. А там – 1200 квадратних метрів загальної площі! Можливо, я ідеалістка, проте переконана: Чернівці врятує не економіка, не промисловість, а саме культура. Розумію, що місто не має коштів, які потрібно вкласти у відновлення колишнього кінотеатру. Якщо сподіватися на грант, то це – не більше 1 млн. грн. Я наразі не маю інвестора. Але нам треба прийняти компромісне рішення. І першу скрипку у цьому варто зіграти чернівецькій громаді, а не чиновникам. Необхідно це робити публічно і прозоро».

Як розповіли Інформаційному агентству АСС у департаменті розвитку міської ради, дане приміщення уже близько 12-ти років не орендується і занепадає. Тож віддати його в оренду – значить привести в належний стан і поповнити міську казну.

Віталій Гавриш, директор департаменту розвитку: «Варто розуміти: коли релігійна громада готова вкласти у ремонт приміщення близько 10 млн., вона хоче орендувати його на тривалий термін. А зважаючи на те, що місто наразі не має можливості вкласти чималу суму у перетворення приміщення на вулиці Кобилянської,53 в культурний простір, спеціально створена комісія підтримала рішення передачі його в оренду. Щодо закидів, що не було проведено конкурсу серед потенційних орендарів, хочу зауважити: згідно ст. 9 Закону України Про оренду державного та комунального майна, передача приміщень організаціям для проведення релігійних обрядів відбувається поза конкурсом. Конкурс проводиться тільки в тому випадку, якщо є звернення від 2-х релігійних організацій. А до нас, окрім релігійної громади «Емануїл», більше ніхто не звертався. Тому попереду – рішення виконкому. Якщо буде погодження, здійснюється оцінка вартості приміщення і, в залежності від неї, визначається вартість щомісячної оренди. Окрім того, довгострокова оренда передбачає сплату до цільового фонду соціально-економічного розвитку міста від 10 до 20% вартості оренди за весь період. Комісією з оренди було підтримано внесок в розмірі 15%, а це – 407763 грн.». Тим часом відкритим залишається питання: чи не буде за рік-два змінене цільове призначення колишнього кінотеатру. Аби церква не перетворилася на ресторан чи хостел. Хоча чиновники запевняють: такого не буде.

Віталій Гавриш, директор департаменту розвитку: «Цільове використання приміщення має відповідати статутній діяльності орендаря, в даному випадку - для проведення релігійних обрядів. Тобто ніякого закладу масового харчування тут бути не може. Змінити цільове призначення можливо лише зі зміною орендаря. А це тягне за собою проведення конкурсу та нове рішення. Тому наразі ні про що подібне не йдеться».

Ольга КАМСЬКА, ІА «АСС»
Фото: Василя САЛИГИ


 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< березня 2019 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 947 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.