Погода в Черновцах
 
З нагоди 70 річниці створення НАТО у Чернівцях ,науковці,політологи зібрались за круглим столом PDF Друк e-mail
Четвер, 04 квітня 2019, 15:54
Північноатлантичному альянсу або НАТО 70 років. 4 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками урядів 12 країн ,був підписаний Північно атлантичний договір ,до якого з часом приєднались інші . На сьогодні це 29 країн члені,які об’єднались з метою захисту та створення системи колективної безпеки ,яка дасть змогу адекватно реагувати прояви зовнішньої агресії. В напрямку вступу до НАТО рухається і Україна ,тому з нагоди дати створення альянсу в Чернівцях у приміщенні обласної бібліотеки відбувся круглий стіл на тему, “Партнерство Україна - НАТО еволюція відносин” ,де було обговорено досягнення та кроки, які потрібно зробити нашій державі для повноправного членства в НАТО.

З нагоди 70 річниці створення НАТО у Чернівцях ,науковці,політологи разом з представниками місцевої влади зібрались за круглим столом для обговорення Партнерства України та НАТО і еволюцію їх відносин. Відносини нашої країни та НАТО розпочались ще з 1991 року але тільки протягом останніх декількох років Україна взяла більш впевнений курс на вступ до Північно-атлантичного альянсу . Як зазначає науковиця Наталія Стрельчук, вимоги які стоять перед країною для вступу до НАТО,автоматично відкривають двері до ЄС і певні кроки вже зроблені.

Наталія Стрельчук ,завідуюча кафедри політології та державного управління ЧНУ ім. Ю. Федьковича: «В нас є угода про асоціацію з ЄС а суспільство повинно моніторити виконання цієї угоди . Виконуючи умови з ЄС ми наближаємось до НАТО автоматично . Беручи завдання у секторі безпеки стосовно НАТО,ми автоматично наближаємось до ЄС адже ці дві дороги пов’язані .Що означає вступ що НАТО для України взагалі ,це інвестиції ,сигнал для бізнесу що у нас все нормально ,до нас можна безпечно їхати туристам ,ми правова держава та інше. Це переваги в секторі економіки про які ми не задумуємось».

Також основні реформи повинні відбутись і армії. Як відзначають науковці в цій сфері нам є до чого рости але і одночасно ми можемо вже ділись і власним досвідом.

Сергій Федуняк ,професор кафедри міжнародних відносин ЧНУ ім.Ю. Федьковича: «Ми повинні реформувати ЗСУ і сектор безпеки і це в нас іде швидше адже війна стимулювала це і ми досягли достатньо для того щоб НАТО могло повчитись у нас коли мова іде про збройні сили України. Ми є воюючою державою і в нас є бойовий досвід ,якщо мова іде про зіткнення НАТО та Росії ,чого б не хотілось ,то в такому випадку ми можемо вчити НАТО як воювати з цим агресором».

Реальним терміном вступу України до НАТО учасники круглого столу називають від 3 до 5 років за умови якщо буде проведено реформи. Єдиною на думку науковців, стороною якій не вигідне членство України в НАТО є Росія .

Наталія Стрельчук ,завідуюча кафедри політології та державного управління ЧНУ ім. Ю. Федьковича: «Росіяни не хочуть ,щоб ми жили краще ніж російська глибинка . Це завдання російської зовнішньої політики зводити Україну,Грузію,Молдову до країн третього світу . Тоді їхній рівень життя на нашому фоні буде вигідно відрізнятись . Тоді наші заробітчани будуть приниженими і вони розповідатимуть,шщ на Тверській стоятимуть дівчата з України та Молдови . Для них це підтвердження якоїсь могутності і вони оточують себе поясом нестабільних країн . Західний світ дивиться на це інакше ,він хоче оточити себе стабільними адже вона не хоче ,щоб біля неї були бідні країни».

Петро Гайдащук, Діана Чігак Чернівецький репортер, телеканал Чернівці.

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< квітня 2019 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 728 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.