Погода в Черновцах
 
Тиждень єврейської культури в Україні розпочався у Чернівцях PDF Друк e-mail
Четвер, 04 квітня 2019, 15:58


Наше місто стало другим де представили збірку найцікавіших робіт молодих художників та митців, як з Ізраїлю так і з України. В рамках виставки організували і показ мод, показали виставу, і звичайно ж усе це під єврейську музику. Анна - київська художниця. До Чернівців вона разом із колегами приїхала, аби показати, яке воно - сучасне єврейське мистецтво. Мисткиня привезла три своїх роботи. На двох полотнах зображені - гранати.

Анна Самусєва, художниця: «Чому гранат? Це один із символів євреїв, і так як ми представляємо єврейське мистецтво в Україні, то ці роботи, які представила я, вони якраз симовлізуюють частково єврейське мистецтво у шабаті. Шабатський вечір зі свічками присутній у гранатній парі і також окремо в нас є цикл натюрмортів».

А ще гранати є символом плодовитого року. Адже існує повір*я, що в ньому саме 365 кісточок. По одній на кожен день року. Виставка у Чернівцях об*єднала одразу 14 художників Ізраїлю та України. І Чернівці стали другим містом куди вона приїхала.

Ілля Хоч, директор Чернівецького обласного БФ "Хесед Шушана": «Багато спільного між нашими двома державами, і мистецтво це той місток, який допомагає укрілювати дружбу між двома нашими народами. Дуже багато молодих художників, Ви бачите тут і експонати цієї виставки було дуже не просто привести і монтувати тут».

Організатори запевняють, що українсько-ізраїльські стосунки з кожним роком все міцнішають. І справа тут не тільки у полдітиці чи соціально-культурних обмінах.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігії та національності Міністерства культури України: «Саме в останній час є великий прогрес, суттєві зміни. По-перше досягнуто безвізового режиму, по-друге започаткувалися дуже важливі контакти по лінії паломництва. Хасиди з усього світу приїжджають в Україну, бо Україна - це батьківщина. Це земля на якій народилися, жили і діяли і лишили свою духовну спадщину пророки, вчителі, цадики. І тому сюди євреї приїжджають, щоб поклонитися пам*яті і набратися духовної енергії».

Преглянути виставку сучасного євройського мистецтва можна буде до 15 квітня у центрі культури "Вернісаж", що на вулиці Кобилянської,53.

Анастасія Кокоячук, Андрій Дубінецький, "Чернівецький репортер", Чернівці

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< квітня 2019 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 2239 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.