Погода в Черновцах
 
Тиждень єврейської культури в Україні розпочався у Чернівцях PDF Друк e-mail
Четвер, 04 квітня 2019, 15:58


Наше місто стало другим де представили збірку найцікавіших робіт молодих художників та митців, як з Ізраїлю так і з України. В рамках виставки організували і показ мод, показали виставу, і звичайно ж усе це під єврейську музику. Анна - київська художниця. До Чернівців вона разом із колегами приїхала, аби показати, яке воно - сучасне єврейське мистецтво. Мисткиня привезла три своїх роботи. На двох полотнах зображені - гранати.

Анна Самусєва, художниця: «Чому гранат? Це один із символів євреїв, і так як ми представляємо єврейське мистецтво в Україні, то ці роботи, які представила я, вони якраз симовлізуюють частково єврейське мистецтво у шабаті. Шабатський вечір зі свічками присутній у гранатній парі і також окремо в нас є цикл натюрмортів».

А ще гранати є символом плодовитого року. Адже існує повір*я, що в ньому саме 365 кісточок. По одній на кожен день року. Виставка у Чернівцях об*єднала одразу 14 художників Ізраїлю та України. І Чернівці стали другим містом куди вона приїхала.

Ілля Хоч, директор Чернівецького обласного БФ "Хесед Шушана": «Багато спільного між нашими двома державами, і мистецтво це той місток, який допомагає укрілювати дружбу між двома нашими народами. Дуже багато молодих художників, Ви бачите тут і експонати цієї виставки було дуже не просто привести і монтувати тут».

Організатори запевняють, що українсько-ізраїльські стосунки з кожним роком все міцнішають. І справа тут не тільки у полдітиці чи соціально-культурних обмінах.

Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігії та національності Міністерства культури України: «Саме в останній час є великий прогрес, суттєві зміни. По-перше досягнуто безвізового режиму, по-друге започаткувалися дуже важливі контакти по лінії паломництва. Хасиди з усього світу приїжджають в Україну, бо Україна - це батьківщина. Це земля на якій народилися, жили і діяли і лишили свою духовну спадщину пророки, вчителі, цадики. І тому сюди євреї приїжджають, щоб поклонитися пам*яті і набратися духовної енергії».

Преглянути виставку сучасного євройського мистецтва можна буде до 15 квітня у центрі культури "Вернісаж", що на вулиці Кобилянської,53.

Анастасія Кокоячук, Андрій Дубінецький, "Чернівецький репортер", Чернівці

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< квітня 2019 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 433 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.