Погода в Черновцах
 
Єврорегіон PDF Друк e-mail
Середа, 17 квітня 2019, 15:37


Кордон повинен відігравати контактну функцію, а не бар'єрну. Представники єврорегіону "Верхній Прут" з України зібралися для обговорення майбутніх планів, щодо співробітництва з Молдовою та Румунією у сферах торгівлі, туризму та транпорту.

Єврорегіон "Верхній Прут" покликаний, аби транскордонне регіональне співробітництво між Україною, Молдовою та Румунією працювало не на папері, а в реальнолму житті. Бо ж представникам із троьох держав є чого навчитися один у одного, а також вони можуть принести користь сусідам.

Василь Кифяк, заступник директора ЧТЕІ КНТУ: «Конвергенція - зближення прикордонних територій. Мова йде про про інтеграцію України і зокрема Чернівецької області до Європейського союзу. Тому важливу роль на локальному рівні має відіграти Єврорегіон "Рерхній Прут". Ми інтегруємось, інтегрується і держава».

Сьогодні представники з української сторони, а це представники з Чернівецької та Івано-Франківської областей зібралися на круглому столі, аби обговорити, як і в якому напрямку рухатись у найближчі роки.

Василь Кифяк, заступник директора ЧТЕІ КНТУ: «Як економістів нас цікавить, аби активізувати цю роботу через спрощення. Щоб кордон відігравав контактну функцію, а не бар*єрну. Бо на сьогодні всі підприємства які працюють, вони дотримуюються тих митних правил законодавства України і не мають ніяких преференцій. Ми ж хочемо, щоб в Єврорегіоні "Верхній Прут" якщо ми говоримо про інтеграцію, щоб були певні преференції для виробників, для промисловців».

А ще співпраця має відбуватись у і в туристичному напрямку. Україна має безвіз, тож їздити в Румунію чи Молдову - стало доступніше. І там є на що подивитися.

Володимир Фурдига, начальник відділу з питань туризму Чернівецької ОДА: «Коли ми перебували на виставці в Німеччині, ми дуже тісно спілкувалися з Молдовою. В них дуже гарно розвинений такий гастрономічний напрямок, як винні маршрути. Ми дуже зацікавилися і обмінялися зараз контактами і один із напрямків ми будемо пропонувати - цей напрямок винного туризму у Молдові».

Є що презентувати в туристичному плані і на Буковині, та поки нам ще потрібно трішки повчитися у партнерів. Наразі у Чернівецькій області намагаються впровадити сільський туризм, він буде доречним у Вижниці та Сокирянах. Та аби він запрацював усім хто працює в сфері туризму потрібно працювати в кластері. Як це відбувається добре видно на прикладі Грузії, де цей вид туризму розпочався з такого ж рівня як і у нас.

Володимир Фурдига, начальник відділу з питань туризму Чернівецької ОДА: «Вони пропнували і свої марсшрути і виноградар, і вино, різні там подорожі по маршрутах по місцевості грузинських гір. В мене є вино, у цього - хачапурі, в іншого сир і так далі. І так само ми маємо хзробити це тут. Чим більше ми це будемо впроваджувати, тим більше до нас будуть їхати ну і більше коштів будуть мати ці господарі які мають свої садиби».

Напрацювання, що були здобуті за круглим столом представники української сторони презентуюють на засіданні єврорегіону "Верхній Прут" уже у травні.

Анастасія Кокоячук, Діана Чігак, "Чернівецький репортер", Чернівці

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< квітня 2019 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 612 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.