Погода в Черновцах
 
Семінар про основи енергоефективності у міськраді PDF Друк e-mail
Середа, 17 квітня 2019, 15:40
Основи енергоефективності для багатоквартирних будинків , навчальний семінар саме на цю тему відбувся в Чернівецькій міській раді. Представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ініціативних груп ,що хочуть створити своє ОСББ ,мали змогу отримати необхідні знання від експертів та перейняти досвід, який був застосований в інших містах та дозволив городянам зменшити витрати на комунальні послуги та утримання будинку.

Валерій Буга голова правління ОСББ, яке відповідає за будинок що знаходиться по вул. Комарівській в Чернівцях. У вільний від справ час чоловік відвідує різного роду навчальні семінари щоб отримати необхідні знання та в подальшому застосувати їх для покращення енергоефективності будинку яким опікуюється ОСББ

Валерій Буга,голова правління ОСББ “Золоті ключі”: «Для цього як мінімум спочатку потрібно зробити енерго-аудит ,щоб знати всі проблеми у самому будинку адже проблеми які ми вивчили ,це не є повний перелік проблем. Ми збираємось звернутись до Івано-Франківського інституту ,який проводить такі аудити і після того ми прийматимемо рішення . Багато речей просто приховані ,ми їх не побачимо одразу і людям це пояснити важко . Наприклад я не можу пояснити людям,чому новий будинок і для нього потрібно робити термомодернізацію адже в нашій квартирі забули задути вікна ,фактично ,ми спілкуємось через подвір’я і добре що ми це знайшли і прибрали. Але покази ти людям що вони платять за вулицю я зможу тоді коли матиму документи адже мало хто дивиться глибоко на проблему».

Для представників ОСББ та інших ініціативних груп ,в міській раді було організовано навчальний семінар, щодо енергоефективності та доцільності впровадження таких заходів.

Володимир Бешлей ,керівник департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради: «Питання управління своїм житлом та спів власністю є дуже актуальним і на часі. Мешканці і представники громади і власники квартир,які першими проявляють ініціативу і вникають у проблематику ,звичайно багато виграють і мають використати ті ресурси,які сьогодні дає держава ,міська рада і відповідні фонди».

Одним із рішень енергоефективності для багатоквартирних будинків, експерти називають Термо-модернізацію ,здійснити яку можна за допомогою коштів програм як місцевого та і державного рівнів,прикладом такої програми є “Теплі кредити” та “Фонд енергоефективності України “

Олеся Гребенюк,експерт у Чернівецькій області проекту “Фонд Енергоефективності України”IFC: «За програмою теплих кредитів ,держава покриває від 40 до70% вартості матеріалів конкретного проекту. Таким чином ,вона на сьогодні підтримує всіх активних громадян ,які виживають енергоефективних заходів як у себе у квартирах ,індивідуальних будинках та багатоквартирних будинках. На сьогодні “Теплі кредити” діють як для фізичних,юридичних осіб та для ЖЕКів . з 2019 року працюватиме “Фонд енергоефективності України” ,який замінить підтримку для ОСББ ,ЖБК не попадуть в цю програму ,тобто будинки де сьогодні є ЖБК для того ,щоб отримувати державну підтримку вже з 2020 року ,вам потрібно трансформуватись в ОСББ».

Петро Гайдащук,Ярослава Боячук,Чернівецький репортер,телеканал Чернівці

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< квітня 2019 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 473 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.