Погода в Черновцах
 
Урочистості з нагоди Дня конституції України відбулися в Чернівецькій обласній філармонії (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Четвер, 27 червня 2019, 09:58
Видатним буковинським  діячам культури, учасникам бойових дій, фахівцям різних сфер вручили відзнаки та квіти.
Відзначити День конституції України у філармонії зібралось чимало буковинців – представники влади, творча інтелігенція, працівники силових структур та громадських інститутів.
Ганна Скорейко, кандидат історичних наук, доцент ЧНУ ім. Ю. Федьковича: «Ми маємо одну з найбільших цінностей, на якому тримається будь яке суспільство, той документ, який є базовим, який фіксує права всіх громадян, незалежно від того, якої вони статі, якої вони освіти, якого вони соціального походження – всі ми громадяни. Але маємо дуже добре пам’ятати, що до цієї конституції українці йшли довго, і ця дорога була дуже-дуже важкою».
Серед присутніх був і син одного з авторів конституції, який у 1996-му році сформулював статтю продержавну мову.
Максим Кияк, син співавтора конституції України: «Зокрема батько дійсно є автором 10-ї статті конституції України про українську мову, та про мови національних меншин, і також про російську мову. І взагалі цікава історія появи цієї статті, тому що існувало близько 20 версій, власне цієї статті, і так батько філолог також долучився до формування. Але не могли дійти консенсусу , все ж таки, яку редакцію прийняти. І думали, гадали, різні були версії, але врешті решт зійшлись на версії батька, і частково також покійного Вадима Гетьмана, які підказали також, що потрібно згадати і російську мову, про те, що їй надається певний статус. Власне за рахунок цього тоді вже вдалося проголосувати цю статтю, тоді вже комуністи подумали, що цим надаються преференції  російській мові, що насправді так не було. Вже пізніше, прокинувшись після безкінечної конституційної ночі, вони зрозуміли, що зробили практично помилку. Але дійсно батько є назавжди співавтором, одним з головних авторів 10-ї статті конституції України. Багато хто хотів примазатись до авторства цієї статті, досі намагаються примазатись, але факт є фактом. Є дійсно документально затверджено, що батько є співавтором статті. Завдяки цьому ми можемо розмовляти українською мовою, а також в нас захищені мови інших національних меншин, в тому числі російської мови».
Під час урочистостей видатним буковинським  діячам культури, учасникам бойових дій, фахівцям різних сфер вручили відзнаки та квіти.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< червня 2019 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 28 29 30

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 1143 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.