Погода в Черновцах
 
Навчальна база не відповідає критеріям американського тесту «IFOM» і, окрім цього, в Європі студенти-медики такий тест не складають (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Понеділок, 01 липня 2019, 18:30
Цю систему оцінювання використовують лише «бананові» республіки. Так пояснили свій страйк студенти Буковинського державного медичного університету. Іспит «IFOM»  вони мають складати 1-го та 2-го липня.
Кабінет міністрів України у квітні цього року затвердив зміни у Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями у сфері охорони здоров’я.
Згідно постанови студенти 3-го курсу медичних вишів України мають складати міжнародний іспит «IFOM», який розробили у США.
Основна мета іспиту – перевірка рівня професійної компетентності із фундаментальних дисциплін.
Тестові завдання охоплюють питання нормальної та патологічної анатомії та фізіології, а також біохімії, гістології, фармакології тощо, - про це повідомляється на офіційному сайті міністерства охорони здоров’я України.
Однак, студенти-медики виступають проти цього тесту. Відповідні мітинги вже пройшли у Харкові, Івано-Франківську. Приєдналися до них і на Буковині.
Михайло Антонюк, студент 3 курсу БДМУ: «Зимою, близько зими, повідомити все студентство, а саме 3-й курс, що ми будем складати іспит з основ медицини «IFOM», якщо я буду правий в цій назві. Вон закуплене в одній американській організації, ця американська організація складає ці тести, але сам іспит, за деякою інформацією, писало всього по всій планеті близько 3 тисяч людей, ініде він не враховується. Тобто він всюди був як моніторинговий і, в принципі, добровільний. Серед таких країн як Судан, і ще деякі країни, скажімо, «бананові республіки». Було прийнято рішення на виділення деяких коштів, близько 22 млн гривень, без тендеру, без нічого , просто вибрали компанію , сказали, ви давайте нам іспити, студенти будуть писати. А програма наша просто не готова, це, як, не знаю, ти вчився водінню завжди на коробці автомат з лівої сторони, а тобі кажуть, - в тебе ручка, сідай з правої і здавай на права».
У разі незадовільної здачі іспиту, повторно скласти його можна буде з 13 серпня. Якщо студент повторно не складає один з компонентів ЄДКІ, він буде відрахований відповідно до статті 46 Закону України “Про вищу освіту”, - йдеться у повідомленні МОЗу.
З цим не погоджуються не тільки студенти. Педагог Олена Лис прийшла підтримати акцію протесту.
Олена Лис, педагог, кандидат у депутати ВР від партії «Слуга народу» 201 виборчий округ, м. Чернівці: «Недолуга система не повинна змушувати дітей здавати тести на таких умовах, які їм пропонують. До цієї пори не виставлений прохідний бал тесту. Учні, студенти, не знають, вони будуть відчисленні після того, як пройдуть цей тест, чи будуть перездавати. Перездача кожного студента коштує ще 150 доларів. Дані, які студенти повинні подати перед тим, як вони почнуть писати іспит, а це паспортні дані, ідентифікаційні дані, подаються в іншу державу, а саме в Америку, і на право користування протягом 3 років. Їм не пояснюють, на яких умовах вони можуть відмовитися від того, що вони можуть подавати свої особисті дані».
Окрім цього, студенти звернулися за підтримкою до місцевих представників президента України.
Віталій Другановський, голова Чернівецької обласної регіональної організації політичної партії "Слуга народу": «Студенти вчора при зустрічі з ними як молоддю, з тою командою, яка старається так само долучитися до нашої організації, вчора було озвучено нам це питання. І ми вже в правах громадського руху хочемо долучитися, допомогти їм вирішити це питання. В зв’язку з тим, що так само як і ви стверджуєте, і нам встигли озвучити, багато невідомих в цьому тестовому режимі. Нема рівню його оцінки, нема гарантій, є багато дуже невідомого. Ми ще до кінця не встигли вникнути в цей процес, але хотілося спільно з вами, спільно з цими студентами вивчити і, можливо, десь заручитися підтримкою того, що якщо буде або відмова від здачі цього тесту, або щоби не було якихось дисциплінарних стягнень».
Проректор Буковинського державного медичного університету  каже, - неодноразово зверталися до кабінету міністрів та міністерства охорони здоров’я. Викладачі просять відмінити постанову, або зробити іспит пілотним, допоки не буде готова відповідна навчальна база.
Ігор Геруш, проректор з науково-педагогічної роботи БДМУ: «Пам’ятаєте, ми говорили, атестація у ЄДКЄ. Прийнято у 2018 році постанова не повинна розповсюджуватися на студентів, які вступили в заклад вищої медичної освіти, в тому числі, починаючи з 2016 року. Враховуючи відсутність затверджених стандартів вищої освіти, освітня послуга вступникам 2016 року надається на основі розроблених стандартів, які складаються з складання іспиту з іноземної мови та міжнародного іспиту з основ медицини не передбачено, стандартами теперішніми цей іспит не передбачений».
Перший етап оцінювання «IFOM» мав відбутися сьогодні. Студенти вагалися, чи йти на нього.
Зі слів Ігора Геруша, юридично правильним буде, якщо студенти складуть «IFOM». Відчисляти нікого не збираються, адже досі немає затверджених критеріїв тесту.

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< липня 2019 >
П В С Ч П С Н
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 993 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.