Погода в Черновцах
 
Хаскі, шарпеї, стафорди і бульдоги. У Чернівецькому центрі стерилізації тварин наразі перебуває більше 130 собак (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Понеділок, 01 липня 2019, 19:41
Це як безпородні тварини так і ті яких спеціально виводять, та всі вони наразі нікому не потрібні. Чимало із мешканців центру ніколи не мали господарів, інших же ж утримували у жахливих умовах, тож про нормальне життя ці тварини не мають уявлення. Тож новий дщиректор установи започаткував акцію, - всі охочі можуть прийти та прогулятися із меншими нашими друзями.
Ось цього стаффорда забрали у чоловіка, який за розповідями сусідів, їв котів та собак. Бідолагу вдалося врятувати від господаря та довелося помістити в Центр стерилізації тварин. І таких собак тут більше сотні. Всі вони мешкають тут допоки не пройдуть процедуру стерилізації та кастрації.
Валерія Бреник, операторка МКП "Центр стерилізації тварин": «Також будемо розбиратись по одній справі, там де люди просто натравлюють собак на інших тварин заради розваги. Вони привчають їх з дитинства, вирощують собаку в такому ракурсі, щоб вона нападала на інших тварин заради розваг. Тобто таких тварин потрібно вилучати».
І таких тварин можна повернути до нормального існування, просто для цього потрібно кілька занять із грамотним кінологом, розповідає Валерія. А ще ці тварини не звикли до людей. Більшість із них - виросли на вулиці, і їх ніколи не вигулювали на повідку. Тож у Центрі стерилізації тварин вирішили започаткувати акцію. Будь-хто може приїхати в гості та вигуляти на повідку того чотирилапого, який припаде до душі. Пухнасті друзі дуже радіють коли спілкуються з людьми, розповідає Валерія.
Валерія Бреник, операторка МКП "Центр стерилізації тварин": «Людина має незнайома зайти. Не я, не інший працівник, а не знайома людина заходить у вольєр. Тобто коли собака її пускає, це вже добре, бо вона вже починає прилаштовуватись до іншого запаху, до іншої людини. А якщо вона потім ще й дається. Дається кожна собака, але комусь потрібно пів години, комусь кілька годин, а декому і день-два, але всі потім виходять».
Така ініціатива корисна не тільки для тварин, вона допомагає і людям. Спеціально навчені собаки покращують дрібну моторику рук у людей із певними розладами, а також добряче знімають стрес після роботи. Тож приходять вигулювати безпритульних собак із центру чимало охочих.
Артем Жук, директор МКП "Центр стерилізації тварин": «Минулого тижня було близько 60 людей. Акцію започаткували, тому що багато собак, які живуть у нас у вольєрах ніколи не були на повідку і дуже мало спілкуються з людьми і тварин потрібно соціалізовувати».
Перебувають у стерилізаційному центрі не тільки безпородні тварини. Тут безліч чотирилапих, цуценята яких купують за сотні доларів. Артем Жук, каже в один час стало популярно заводити вдома породистих собак, та не всі готові до такої відповідальності.
Артем Жук, директор МКП "Центр стерилізації тварин": «Найбільша проблема - це безвідповідальність власників домашніх тварин. Вони їх не реєструють і якщо тварина загубилась - попереднього власника дуже важко знайти. Тому наголошую, що по правилам утримання домашніх тварин у місті Чернівцях - домашні тварини мають бути зареєстровані. Зареєструвати їх можна в нас у стерилізаційному центрі».
А інакше, каже Артем, власники чотирилапих можуть залишитись без улюбленців.
Артем Жук, директор МКП "Центр стерилізації тварин": «Зараз будемо виїжджати, закривати стерилізацію районами і будь-яка собака, яка знаходиться на вільному вигулі, навіть з ошийником, буде рахуватися безпритульною і ми будемо її забирати в стерилізаційний центр. Далі власник, якщо захоче забрати свою собаку, він має оплатити послуги ловця, послуги перетримки, тощо».

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< липня 2019 >
П В С Ч П С Н
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 465 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.