Погода в Черновцах
 
Хаскі, шарпеї, стафорди і бульдоги. У Чернівецькому центрі стерилізації тварин наразі перебуває більше 130 собак (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Понеділок, 01 липня 2019, 19:41
Це як безпородні тварини так і ті яких спеціально виводять, та всі вони наразі нікому не потрібні. Чимало із мешканців центру ніколи не мали господарів, інших же ж утримували у жахливих умовах, тож про нормальне життя ці тварини не мають уявлення. Тож новий дщиректор установи започаткував акцію, - всі охочі можуть прийти та прогулятися із меншими нашими друзями.
Ось цього стаффорда забрали у чоловіка, який за розповідями сусідів, їв котів та собак. Бідолагу вдалося врятувати від господаря та довелося помістити в Центр стерилізації тварин. І таких собак тут більше сотні. Всі вони мешкають тут допоки не пройдуть процедуру стерилізації та кастрації.
Валерія Бреник, операторка МКП "Центр стерилізації тварин": «Також будемо розбиратись по одній справі, там де люди просто натравлюють собак на інших тварин заради розваги. Вони привчають їх з дитинства, вирощують собаку в такому ракурсі, щоб вона нападала на інших тварин заради розваг. Тобто таких тварин потрібно вилучати».
І таких тварин можна повернути до нормального існування, просто для цього потрібно кілька занять із грамотним кінологом, розповідає Валерія. А ще ці тварини не звикли до людей. Більшість із них - виросли на вулиці, і їх ніколи не вигулювали на повідку. Тож у Центрі стерилізації тварин вирішили започаткувати акцію. Будь-хто може приїхати в гості та вигуляти на повідку того чотирилапого, який припаде до душі. Пухнасті друзі дуже радіють коли спілкуються з людьми, розповідає Валерія.
Валерія Бреник, операторка МКП "Центр стерилізації тварин": «Людина має незнайома зайти. Не я, не інший працівник, а не знайома людина заходить у вольєр. Тобто коли собака її пускає, це вже добре, бо вона вже починає прилаштовуватись до іншого запаху, до іншої людини. А якщо вона потім ще й дається. Дається кожна собака, але комусь потрібно пів години, комусь кілька годин, а декому і день-два, але всі потім виходять».
Така ініціатива корисна не тільки для тварин, вона допомагає і людям. Спеціально навчені собаки покращують дрібну моторику рук у людей із певними розладами, а також добряче знімають стрес після роботи. Тож приходять вигулювати безпритульних собак із центру чимало охочих.
Артем Жук, директор МКП "Центр стерилізації тварин": «Минулого тижня було близько 60 людей. Акцію започаткували, тому що багато собак, які живуть у нас у вольєрах ніколи не були на повідку і дуже мало спілкуються з людьми і тварин потрібно соціалізовувати».
Перебувають у стерилізаційному центрі не тільки безпородні тварини. Тут безліч чотирилапих, цуценята яких купують за сотні доларів. Артем Жук, каже в один час стало популярно заводити вдома породистих собак, та не всі готові до такої відповідальності.
Артем Жук, директор МКП "Центр стерилізації тварин": «Найбільша проблема - це безвідповідальність власників домашніх тварин. Вони їх не реєструють і якщо тварина загубилась - попереднього власника дуже важко знайти. Тому наголошую, що по правилам утримання домашніх тварин у місті Чернівцях - домашні тварини мають бути зареєстровані. Зареєструвати їх можна в нас у стерилізаційному центрі».
А інакше, каже Артем, власники чотирилапих можуть залишитись без улюбленців.
Артем Жук, директор МКП "Центр стерилізації тварин": «Зараз будемо виїжджати, закривати стерилізацію районами і будь-яка собака, яка знаходиться на вільному вигулі, навіть з ошийником, буде рахуватися безпритульною і ми будемо її забирати в стерилізаційний центр. Далі власник, якщо захоче забрати свою собаку, він має оплатити послуги ловця, послуги перетримки, тощо».

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< липня 2019 >
П В С Ч П С Н
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 950 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.