Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Навчилися самі, а тепер досвід передають молодшим
Середа, 09 жовтня 2019, 17:00
«Школа буковинської тайстри» розпочала турне по навчальним закладам міста. Для дітей влаштовуюють майстер-класи із ткацтва, аби традиція створення саме буковинської тайстри не відійшла у минуле.

Центральна міська бібліотека стала першою, де майстрині які кілька місяців назад і самі вивчали старовинне мистецтво ткацтва – вже тепер навчили школярів, як це робиться.

Надія Власенко, завідуюча Центральною міською дитячою бібліотекою: "Саме сьогодні ми проводимо майстер клас. Це будуть учні 27 школи, 5 класу, де вони зустрінуться з майстринями не тільки Чернівців, а й Чернівецької області".

Учням покажуть, як створити старовинний аксесуар з самого початку. Для цього підготували і фільм. Від процесу стрижки вівці, валяння нитки, її фарбування та безпосереднього процесу ткання все можна побачити наочно, тож керівниця проекту каже – дітям сподобається.

Одарка Кучерява, керівниця проекту «Школа буковинської тайстри»: "Я надзвичайно щаслива і задоволена, що дівчатка виявляють до цього інтерес і я маю таку надію, що школа буковинської тайстри і взагалі ткання як таке буде мати продовження. Тим більше що в нас на Кохановського 2 практично змонтована ткацька майстерня".

Триватиме майстер-клас кілька днів, аби діти і справді зрозуміли як працює ткацький верстат.

Надія Власенко, завідуюча Центральною міською дитячою бібліотекою: "Взагалі цей захід в нас буде тривати 3 дні, майстер-клас. І бібліотека доповниться новими відвідувачами, і вони дійсно познайомляться з майстрами, тому щол сьогодні вони будуть різні. Одні сьогодні, завтра інші будуть. І вони ознайомляться з таким древнім ремеслом. І дійсно вони познайомляться, що дійсно тайстра стане щоденним і сучасним аксесуаром".
Наразі проектом запланована презентація та майстер класи не у всіх навчальних закладах міста. Та пані Одарка каже – вони план перевиконають і навчать усіх охочих створювати тайстру самостійно.

Одарка Кучерява, керівниця проекту «Школа буковинської тайстри»: "Програмою проекту заплановано 8 таких шкіл, але я знаю вже точно, що їх буде значно більше, тому що ми щодня отримуємо замовлення і напевно ви теж спостерігали за днем міста. Ми презентували ткацькі верстати, наші ткалі презентували власноруч виготовлені тайстри, презентували ілюстративне видання «Школи буковинської тайстри». Тому пішов такий розголос по місту".

Тож каже пані Одарка, що відмовити вони просто не в змозі. Бо ж збереження автентичних традицій Буковини – це і є головна мета «Школи буковинської тайстри».

Анастасія Кокоячук, Сергій Бабій, Чернівецький репортер, Чернівці

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2019 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 397 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.