Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Варіанти удосконаленого адміністративно-територіального устрою районного рівня області обговорили сьогодні у Чернівцях
П'ятниця, 01 листопада 2019, 16:18

Процес децентралізації в Україні триває і на початку дві тисячі двадцятого року районів в їх звичному для нас вигляді існувати не буде. Про зміни, які торкнуться Чернівецької області говорили експерти за круглим столом в Чернівецькій облдержадміністрації.

Орест Микита Регіональний координатор проекту Районного поділу Чернівецької області: "Потрібно створювати якісь нові адміністративно-територіальні одиниці субрегіонального рівня. Зараз визначено, що такими одиницями будуть округи, і ці округи фактично мали би об’єднати ОТГ. Тобто ми не говоримо про об’єднання районів, укрупнення районів, говоримо про формування зовсім нової одиниці".

Про поступовість переходу в нові адміністративні одиниці розповіла Директор Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування
Тетяна Татарчук Директор Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування: "Цей етап впровадження реформи, власне, перехід від етапу добровільності до етапу спроможності. Він на даний час найактивніший для двох рівнів – для базового рівня, коли ми говоримо про те, що наші громади утворені і перспективні мають ставати спроможнішими. І другий рівень, це рівень субрегіональний. І тут важливий дуже чіткий розподіл повноважень".

Експерти щодо Чернівецької області ще не визначилися. Планувалося, що у нас створять три райони. Але, ймовірно, з’явиться і четвертий.

Роман Жебчук Експерт Малопольської школи публічного адміністрування: "Чернівецька область дуже протягується з заходу на схід, і має досить специфічне територіальне розміщення і ця специфіка має бути врахована. І з огляду на це є різні бачення щодо того, чи буде 3 райони, чи чотири".

Висновки цього круглого столу будуть враховані під час підготовки проекту Закону України щодо адміністративно-територіального устрою.
Тетяна Таран, Ярослава Боячук, Чернівецький репортер, телеканал Чернівці 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2019 >
П В С Ч П С Н
        2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 207 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.