Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Пів тисячі дітей протягом 4 місяців долучилися до інклюзивного проєкту "Світ очима дітей"
Середа, 06 листопада 2019, 17:34
Малеча малювала, фотографувала, ставала акторами та навчалася різним хитрощам мистецьких справ. А ще діти з інвалідністю мали можливість поспілкуватися зі своїми однолітками і знаходити друзів. Більше про це у сюжеті.
Лідія Анциперова, координаторка інклюзивного проєкту "Світ очима дітей": "Наш інклюзивний проєкт "Світ очима дітей" тривав майже 4 місяці. Це була дуже насичена робота. ми провели і студію живопису, ми їх назвали "Мистецтво долає бар'єри", є зміст в цих словах, ми їх розуміємо, що ментальні, психологічні бар'єри, які існують у нашому суспільстві".

І якщо раніше про інклюзію лише говорили, то тепер її таки впровадили в навчальних закладах, зокрема. Уляна Легусова - директорка школи №24 розповідає - їх навчальний заклад був одним із перших де почали вчитися діти з особливими освітніми потребами. І якщо раніше батьки звичайних дітей з настрогою дивилися на дітей з інвалідністю то за останніх кілька років ситуація змінилась кардинально, каже пані Уляна.

Уляна Легусова, директорка ЗОШ №24: "Я так бачила не стільки принципове заперечення спілкування, а побоювання, що будуть брати приклад з тих дітей, - діти не завжди тримали себе в рамках, тому що соціалізація в них теж відбувається поступово. І батьки побоювалися поганого впливу, з часом батьки побачили, що нічого старшного і складного немає і навіть їхні діти стали більш урівноважені, толерантні".

Дітям з інвалідністю просто необхідно більше піклування та часу для того, аби віднайти власні таланти. І звичайне хобі може стати справою життя для такої дитини.

Уляна Легусова, директорка ЗОШ №24: "Скажімо один хлопчик в нас дуже захоплюється камазами, він знає все що стосується виробництва, марок, країн виробників. Другий хлопчина дуже цікавиться літаками, і теж все знає досконало про цю справу. Ми помітили, що їм цікаво спілкуватись з будь-якими дітьми".

Тож проєкт "Світ очима дітей" - став осередком спілкування звичайних дітей і дітей з інвалідністю. Протягом проєкту для дітей влаштували окрім студії малювання, студію фотографії, фотовиставку з робіт малечі, а також безліч майстер-класів, вистав та флешмоби.

Лідія Анциперова, координаторка інклюзивного проєкту "Світ очима дітей": "Близько 500 дітей стали учасниками всіх подій, - культурно-мистецьких заходів, а безпосередніми учасниками в нас все ж таки були дітки з інвалідністю - їх було близько 250 дітей. Справді дуже різних дітей".

Анастасія Кокоячук, Ярослава Боячук, Чернівецький репортер, Чернівці
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2019 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 224 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.