Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Українська Гельсінська спілка з прав людини закликала Чернівецьку міськраду скасувати рішення щодо заборони ЛГБТ-заходів на території міста Чернівців
Четвер, 07 листопада 2019, 17:35

Скандальне рішення правозахисники назвали - нікчемним. Разом із тим на чергову сесію прийшли представники національного корпусу - вимагаючи подолати вето міського голови на це рішення та назвали міського голову у підтримці ЛГБТ-спільноти. Більше про пристрасті у раді - розкажемо в наступному матеріалі.

На минулій сесії Чернівецької міськради депутатський корпус прийняв скандальне рішення - заборонити проведення ЛГБТ-акцій в місті. Реакція правозахисних організацій - не забарилася. Група громадських організацій та Української Гельсінської спілки з прав людини засудили рішення депутатів - назвавши таке рішення нікчемним та неправомірним і опублікували заяву.
У тексті заяви зазначається, що петиція Миколи Гунька, яку підтримали депутати, містить заклики до посягання на права людини та основоположні свободи (у цьому випадку – свободу мирних зібрань), а отже, не відповідає вимогам п. 1.4. Положення про електронні петиції в м. Чернівці. Чернівецький міський голова наклав вето на це рішення міськради. А вже сьогодні на пленарне засідання прийшли представники національного корпусу, які вимагали від депутатів - подолати вето мера.

Ігор Лучак, голова "Національного корпусу" у Чернівецькій області: "Вето, який порахував, що проголосували, і ті люди, які репрезентуюють думку більшості чернівчан - вони були неправі, і їх рішення було не гуманним і антидемократичним. Я хочу нагадати, що ми живемо в демократичній країні і те що відбулося на минулій сесії - це було цілком демократично".

В президії - двоє представників національного корпусу також розгорнули плакат з надписом "Каспрук, гей! Почуй людей!". Лучак додав, що активісти сподівалися, що сьогодні у сесійній залі буде присутнім Олексій Каспрук. Однак мер відсутній через відрядження. Сесію за дорученням міського голови проводив секретар міськради - Василь Продан.

Ігор Лучак, голова "Національного корпусу" у Чернівецькій області: "Юлія Сафтенко - хотів би до Вас звернутися. Ви очільниця культури міста. Дивився Ваше інтерв'ю для суспільного. Ви сказали, що в прогресивній державі не мають забороняти ЛГБТ, так?".

Юлія Сафтенко, депутатка Чернівецької міськради: "Питання фактично поза очі людини, якої зараз немає - це не дуже красиво, етично і толерантно. Тому щоб далі ці питання не мусолити, і не говорити де правда де кривда, давайте відтермінуємо і дочекаємося Олексія Павловича, і продовжимо цю дискусію".

Погоджувальна рада Чернівецької міськради вирішила 7 листопада на сесії міськради не розглядати питання щодо подолання вето, накладеного мером Олексієм Каспруком на рішення щодо заборони проведення у місті ЛГБТ-заходів. Тож продовжуватимуть дискусію на наступній сесії міськради.

Анастасія Кокоячук, Андрій Дубінецький, Чернівецький репортер, Чернівці

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2019 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 197 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.