Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Тисячі світових вчених виступили проти обмежень через Covid-19
Четвер, 08 жовтня 2020, 10:03

Тисячі вчених та медичних експертів долучились до глобального руху, учасників якого серйозно непокоїть політика запровадження карантинних обмежень через Covid-19. Вони закликають захищати вразливі категорії населення, а здоровим людям дозволити жити нормальним життям. Представники руху, відомого під назвою "Велика декларація Баррінгтона", відзначають, що в процесі ухвалення політичних рішень не приділяють достатньої уваги негативним наслідкам, які безпосередньо не пов'язані з коронавірусом.

Що таке «Велика декларація Баррінгтона»? Рух започаткували у США. Наразі декларацію підписали понад 11 000 вчених та медичних працівників по всьому світу, а також понад 100 000 представників громадськості. Вони заявляють, що збереження карантинних обмежень до появи вакцини може завдати непоправної шкоди. Зокрема, найсильніше постраждають соціально незахищені групи населення.

Шкода здоров'ю включає:

- нижчі показники щеплень у дітей

- погіршення медичної допомоги пацієнтам з хворобами серця та раком

Учасники руху вказують, що ризик коронавірусу в 1000 разів більший для старих та немічних, а діти більше зазнають більшої шкоди від грипу, ніж від Covid-19. За їхніми словами, ризик зараження для всіх - включно з вразливими - падає. Декларація рекомендує ряд заходів щодо захисту вразливих груп, наприклад пенсіонерів: ізолювати їх і доставляти все необхідне додому, з родичами зустрічатись на свіжому повітрі.

Усі мають виконувати прості гігієнічні правила, як-от мити руки і залишатися вдома, якщо захворіли.

Водночас:

-  молодим людям з низьким ризиком ускладнень слід дозволити нормально працювати

-  школи та університети мають працювати у звичайному режимі

-  треба дозволити спортивні та культурні заходи, а також роботу ресторанів

Що говорять інші експерти?

За повідомленнями, довготривалі наслідки коронавірусу, на кшталт слабкості та болю у суглобах, залишалися протягом багатьох місяців навіть у тих людей, хто мав легкий перебіг хвороби.

Доктор Саймон Кларк, експерт з клітинної біології Університету Редінга, говорить, що питання про можливість колективного імунітету залишається відкритим – невідомо, наскільки він буде міцним і тривалим.

Деякі вчені кажуть, що найбільш вірогідний сценарій - відсутність довгострокового імунітету, але легший перебіг наступних захворювань.

Джерело:BBC

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2020 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 257 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.