Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Пішохідна зона, громадські вбиральні та сучасні пам'ятники: чернівчани запропонували ідеї для реконструкції Центральної площі
Середа, 06 жовтня 2021, 17:52


Сьогодні, 6 жовтня презентують результати публічних консультацій щодо реконструкції Центральної площі. Вони тривали протягом останніх 3-х місяців в рамках впровадження проєкту “Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні”.

Про це повідомили у пресслужбі міської ради. 

У результаті консультацій було залучено 537 мешканців Чернівецької громади. Люди могли висловити свою думку в різний спосіб: онлайн-опитувальник, звернення на офіційну сторінку міської ради, дискусії, воркшопи, тощо.

Зазначено, що основною функцією площі має бути зона вільного простору для прогулянки, пасивного відпочинку, без торгівлі та паркінгу автотранспорту, виключно для проїзду громадського транспорту.

Підсумовуючи побажання чернівчан, в ЧМР отримали наступний запит на реконструкцію площі, зокрема:

площа має бути повністю пішохідна, проїзд громадського транспорту з певними обмеженнями;

передбачити камери відеонагляду;оновити діючий фонтан, а саме влаштувати сухий; розробити навігацію та дизайн вивісок на фасадах; осучаснити освітлення;
передбачити громадську вбиральню; встановити правила поводження на площі (ні алко, нарко, та ін); передбачити лавки, смітники;передбачити велоінфраструктуру (доріжки, паркінг);передбачити Wi-Fi зарядки; відновити пам'ятник Пієти, розглянувши альтернативні форми.

Крім того, запропоновано наступне: об'єднати площу однаковим замощенням та безбар'єрним доступом; зробити пішохідне сполучення з вул. О.Кобилянської до вул. Руської; вздовж фасадів зі східної сторони площі забрати смугу руху автомобілів та паркування.

У перспективі пропонується також розвантажити центр від автотранспорту: зокрема, зробити вул. І. Франка пішохідною; транспортне сполучення вул. Руської та Університетської залишити доступним виключно для громадського транспорту. Вільною для проїзду автотранспорту пропонують залишити вул. Головну, з обмеженим швидкісним режимом.

Згідно консультацій, також пропонується перенести меморіал пам'яті Героїв Небесної Сотні в сквер на пл. Соборній та організувати конкурс на кращу пропозицію меморіалу взамін декомунізованому пам'ятнику Невідомому Солдату.

Реконструкції на Центральній площі заплановані з 3 кварталу 2022 року.


 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2021 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 73 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.