Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Що таке "вантузи" і чому з ними водогін “Дністер-Чернівці” та міська система водопостачання отримали в прямому сенсі “друге дихання”?
Четвер, 21 жовтня 2021, 20:39
Якщо розглянути наповнення водопровідних мереж, то в ідеалі крім води там не повинно нічого бути. Але у складі води є 2% повітря. Вода - речовина, яку майже не можливо стиснути, а от повітря - якраз дуже можливо. Коли воно накопичується в такій кількості, що починає тиснути на воду і безпосереднє місце в трубі, виникає так званий гідроудар.

Про це на своїй сторінці Facebook розповіли в КП "Чернівціводоканал".

Проблема гідроударів вже давно знайома водопровідникам. Навіть коли водогін тільки будувався, існували стравлюючі повітря механізми - вантузи. Але так сталось, що в мережах Чернівців та на водогоні “Дністер-Чернівці” вони були або застарілі, або фізично зняті.

Під час тривалої аварії на водогоні, яка сталася влітку цього року, технічним спеціалістам КП “Чернівціводоканал” вдалося вирішити питання гідроударів. Фахівцями була розроблена схема встановлення вантузів, які попереджали гідроудари в найбільш критичних точках водогону та міських мережах.

З того часу минуло кілька місяців і можемо впевнено сказати: “Це працює”, - зазначають в Чернівціводоканалі.

Зараз кожен район Чернівців вивчається більш ретельно, визначаються місця для встановлення нових вантузів. Завдяки інвестиційній програмі підприємство може навіть створити певний запас вантузів і, за нагальної потреби використати їх.

15 пристроїв різного діаметру закуплено та вже встановлено у водопостачальній системі Чернівців. Ще кілька вирішили замовити і тримати на базі підприємства для наступних ремонтів та зонування.

Крім стравлення повітря з водопровідних мереж вантузи сприяють загальній економії електроенергії. Повітря, яке знаходиться в трубах, підвищує гідравлічний опір в трубі, і насосам важче працювати. Чим менше повітря накопичується, тим легше воду проштовхувати по мережах.


 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2021 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 67 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.